راهنمای نویسندگان

برای دریافت قالب نگارش اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت راهنمای چکیده مبسوط اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت شیوه‌نامه استناددهی اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فرم تعارض منافع اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فرم تعهدنامه اینجا را کلیک کنید.

 

از پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود قبل از ارسال مقاله به نشریه به موارد زیر توجه فرمایند:
هدف مجله‌ی مطالعات جغرافیایی مناطق خشک، چاپ و انتشار مقاله‌های علمی-پژوهشی در زمینه‌ی جغرافیا با رویکرد شناخت، برنامه‌ریزی و مدیریت مناطق خشک در ابعاد طبیعی، انسانی و... می‌باشد.
 مجله مطالعات جغرافیایی مناطق خشک، فقط پژوهش هایی را قادر به ارزیابی و انتشار می­‌باشد که در ارتباط با کلیه موضوعات مرتبط با مناطق خشک و نیمه خشک ایران در حوزه­‌های مختلف انسانی و طبیعی تالیف شده باشند.

با توجه به گستردگی حوزه علمی جغرافیا و ارتباط تنگاتنگ آن با حوزه­‌های علمی مختلف و همچنین اهمیت انجام مطالعات بین رشته‌ای و فرارشته‌ای در مجامع علمی و دانشگاهی، دریافت مقاله از سایر حوزه­‌های علمی مرتبط با مناطق خشک همچون منابع طبیعی، محیط زیست، کشاورزی، منابع آب و ... قابل بررسی می‌باشد.

با توجه به اهمیت مباحث نظری در جغرافیا، مقاله‌های مربوط به حوزه‌های روش‌شناسی، فلسفه‌ جغرافیا و... از اولویت چاپ برخوردارند.
مقاله‌­های مروری از نویسندگان مجرب و صاحب مقالات پژوهشی در زمینه‎ مورد نظر، به‌ شرطی پذیرفته می‌شود که در تدوین آن منابع درخور توجه و متعددی، مستند تحقیق قرار گرفته باشد.

مقاله‌های استخراج شده از رساله‌های دانشجویان دکتری و همچنین طرح‌های پژوهشی خاتمه‌یافته از اولویت چاپ برخوردار می‌باشند.

نکات مهم:

1.        نشریه فقط امکان پذیرش مقالات به زبان فارسی را دارد.

2.        مقاله باید دارای انشایی روان و از نظر دستور زبان و آیین نگارش خالی از اشکال باشد.

۳.        مجله حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­‌دارد. مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله ارسال شده به‌ لحاظ حقوقی بر عهده نویسنده یا نویسندگان است و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین مجله نمی­‌باشد.

۴.        مقاله ارسال شده نباید قبلاً در هیچ نشریه داخلی یا خارجی و یا مجموعه مقالات خارجی چاپ شده باشد.

۵.       درج نام تمامی نویسندگان مقاله در سامانه نشریه به منظور ارسال ایمیل برای اطلاع از ثبت مقاله در این نشریه ضروری می‌باشد. همچنین، ترجیحاً پست الکترونیک نویسنده مسئول ایمیل دانشگاهی باشد و در صورتی که نویسنده پژوهشگر آزاد می‌باشد، استفاده از ایمیل غیردانشگاهی بلامانع است.

۶.        در مجله مطالعات جغرافیایی مناطق خشک، اسامی تمامی نویسندگان باید در همان مرحله نخست در سامانه ثبت گردند و امکان اضافه کردن نام به نویسندگان مقاله بعد از ثبت مقاله در سامانه و در طی فرایند ارزیابی مقاله، به هیچ عنوان مقدور نمی‌باشد.

۷.        مجله از پذیرش مقالات ترجمه‌ای برای چاپ معذور است.

۸.     با توجه به ضرورت مشارکت نویسنده / نویسندگان محترم در آماده‌سازی، چاپ و انتشار نشریه، هزینه‌ انتشار مقالات ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشد.

۹.     نویسندگان محترم توجه داشته باشند که مقالات خود را بر اساس فرمت نشریه و در قالب همین فایل تنظیم و به نشریه ارسال نمایند. به مقالاتی که فرمت نشریه را رعایت نکرده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و در همان ابتدا «رد ساختاری» خواهد شد.