راهنمای نویسندگان

برای دریافت قالب نگارش اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت راهنمای چکیده مبسوط اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت شیوه‌نامه استناددهی اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فرم تعارض منافع اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فرم تعهدنامه اینجا را کلیک کنید.

 

از پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود قبل از ارسال مقاله به نشریه به موارد زیر توجه فرمایند:
هدف مجله‌ی مطالعات جغرافیایی مناطق خشک، چاپ و انتشار مقاله‌های علمی-پژوهشی در زمینه‌ی جغرافیا با رویکرد شناخت، برنامه‌ریزی و مدیریت مناطق خشک در ابعاد طبیعی، انسانی و... می‌باشد.

با توجه به گستردگی حوزه علمی جغرافیا و ارتباط تنگاتنگ آن با حوزه­‌های علمی مختلف و همچنین اهمیت انجام مطالعات بین رشته‌ای و فرارشته‌ای در مجامع علمی و دانشگاهی، دریافت مقاله از سایر حوزه­‌های علمی مرتبط با مناطق خشک همچون منابع طبیعی، محیط زیست، کشاورزی، منابع آب و ... قابل بررسی است.

 

با توجه به اهمیت مباحث نظری در جغرافیا، مقاله‌های مربوط به حوزه‌های روش‌شناسی، فلسفه‌ جغرافیا و... از اولویت چاپ برخوردارند.
مقاله‌­های مروری از نویسندگان مجرب و صاحب مقالات پژوهشی در زمینه‎ مورد نظر، به‌ شرطی پذیرفته می‌شود که در تدوین آن منابع درخور توجه و متعددی، مستند تحقیق قرار گرفته باشد.

مقاله‌های استخراج شده از رساله‌های دانشجویان دکتری و همچنین طرح‌های پژوهشی خاتمه‌یافته از اولویت چاپ برخوردار می‌باشند.

 

ارسال موارد و فایل‌های ضروری:

۱. فایل اصل مقاله بدون نام و مشخصات نویسندگان

۲. فایل مشخصات نویسندگان که باید شامل موارد زیر باشد:

    • کد ارکید: برای دریافت کد ارکید می‌توانید از اینجا اقدام نمایید.
    • وابستگی سازمانی نویسندگان باید به ترتیب «گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر و کشور قید گردد. از ذکر رتبه علمی، دکتر و غیره در ابتدای این قسمت اجتناب گردد.
    • شماره تماس و ایمیل سازمانی: پست الکترونیک نویسندگان مقالات اعضای هیأت علمی و مؤسسات پژوهشی باید ایمیل دانشگاهی و سازمانی باشد.

۳. فرم تعهدنامه

۴. فرم تعارض منافع

 

نکات مهم:

1.        نشریه فقط امکان پذیرش مقالات به زبان فارسی را دارد.

2.        مقاله باید دارای انشایی روان و از نظر دستور زبان و آیین نگارش خالی از اشکال باشد.

۳.        مجله حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­‌دارد. مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله ارسال شده به‌ لحاظ حقوقی بر عهده نویسنده یا نویسندگان است و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین مجله نمی­‌باشد.

۵.       درج نام تمامی نویسندگان مقاله در سامانه نشریه به منظور ارسال ایمیل برای اطلاع از ثبت مقاله در این نشریه ضروری می‌باشد. 

۶.       اسامی تمامی نویسندگان باید در همان مرحله نخست در سامانه ثبت گردند و امکان اضافه کردن نام به نویسندگان مقاله بعد از ثبت مقاله در سامانه و در طی فرایند ارزیابی مقاله، به هیچ عنوان مقدور نمی‌باشد.

۷.        مجله از پذیرش مقالات ترجمه‌ای برای چاپ معذور است.

۹.     نویسندگان محترم توجه داشته باشند که مقالات خود را بر اساس فرمت نشریه و در قالب همین فایل تنظیم و به نشریه ارسال نمایند. به مقالاتی که فرمت نشریه را رعایت نکرده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و وارد مراحل بعدی نمی‌گردد.

۱۰. ضمن ثبت مقاله در سامانه نشریه، نویسندگان باید حداقل دو داور دارای تخصص در موضوع مقاله که در پنج سال اخیر مقاله مشترک با نویسنده ندارند، معرفی نمایند. در نهایت انتخاب داور با سردبیر و هیأت تحریریه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اصول اخلاقی نگارش مقاله و وظایف نویسندگان اینجا کلیک کنید.